fot. Mateusz Skwarczek/Agencja WyborczaWitaj, Gdzie Jesteś?

Witaj, Gdzie Jesteś?

Jesteśmy rodzicami zaginionego Krzysztofa Dymińskiego, który nad ranem 27 maja 2023 r., gdy spaliśmy, wyszedł z domu. Mija właśnie rok, lecz nie poddajemy się, wciąż szukamy naszego syna i jednocześnie chcemy zrobić coś dobrego dla innych rodzin. Jako osoby doświadczające niewyobrażalnej straty, ale niepozbawione nadziei, postanowiliśmy rozpocząć kampanię społeczną "Gdzie jesteś?", której celem jest pomoc w odnalezieniu innych zaginionych dzieci oraz wsparcie poszukujących ich rodzin.

Jeśli szukasz swojego dziecka, bez względu na to, ile czasu minęło od jego zniknięcia, w tym miejscu znajdziesz wszelkie wskazówki, jak postępować i co robić krok po kroku. Oddajemy w Twoje ręce całe nasze doświadczenie – każdy opisany krok przeszliśmy sami, więc rozumiemy, jak możesz się czuć.

Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina...

25 maja obchodzimy Dzień Dziecka Zaginionego i z tej okazji w 2024 roku oficjalnie ruszyliśmy z kampanią. W jej ramach planujemy premierę wyjątkowego utworu i klipu, zwracających uwagę na problem zaginięć dzieci i potrzebę wsparcia rodzin w tej trudnej sytuacji. Na kolejne dni planujemy publiczną debatę, publikację postulatów rodziców zaginionych dzieci oraz uruchamiamy tę stronę internetową, która, mamy nadzieję, będzie pełnić rolę poradnika dla rodziców.

Utwór „Zaginione dzieci” jest efektem współpracy utalentowanych artystów, ale też ważnym narzędziem do budowania społecznej empatii i zrozumienia.

Klip stworzyli:

Vera Icon (Oficjalny kanał) - @FundacjaTwojaPasja
ABIR (Oficjalny kanał) - @jakubjackiewicz5183
Przemek Wieczorek (Oficjalny kanał) - @przemekdsm
BosskiRoman (Oficjalny kanał) - @BosskiRoman
Firma Studio Johnnys Sound (Oficjalny kanał) - / johnnyssound
Realizator - Karol Koprukowiak
Głosy młodzieży należą do najbliższych wieloletnich przyjaciół Krzyśka - Alicji i Pawła

Cele kampanii

Zaginięcia dzieci mają dwa oblicza – zaginionego dziecka i poszukującej rodziny, rozpływającej się w systemie, który nie pomaga. Kampanii „Gdzie jesteś?” ma na celu wsparcie poszukujących, którzy potrzebują sił, by się nie poddawać, wciąż wierzyć i walczyć. Nie ustajemy też w poszukiwaniu Krzyśka, ale pragniemy pomagać rodzinom w podobnej sytuacji. Robiąc to dla innych, robimy to dla siebie.

Głęboko wierzymy, że wspólnymi siłami, dzięki naszemu doświadczeniu i wsparciu życzliwych osób, uda się odnaleźć choć jedno dziecko.

Jeśli choć jedno dziecko zastanowi się przed wyjściem na zawsze z domu, jeśli poprosi o rozmowę, podzieli się tym, co czuje lub jeśli choć jeden rodzic zatrzyma się w tym codziennym pędzie i będzie bardziej uważny na swoje dziecko – to będzie to dla nas największa nagroda.

O nas

Będzie parlamentarny zespół do spraw zaginięć. To inicjatywa rodziców Krzysztofa Dymińskiego, który zniknął rok temu

Chcemy być sprawczy i nasze postulaty zamienić na konkretne działania - mówi Agnieszka Dymińska. Minął rok od zaginięcia jej syna. Agnieszka i Daniel Dymińscy szukają swojego syna Krzysztofa już ponad 12 miesięcy.

czytaj
Onet Rano. Ponad rok temu nagle zaginął Krzysztof Dymiński.

Onet Rano. Ponad rok temu nagle zaginął Krzysztof Dymiński. Jego rodzice nieustannie poszukują swojego syna, jednak przyznają, że borykają się z wieloma problemami.

czytaj
Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Mamy nadzieję, jak każda inna rodzina dzieci zaginionych, że nasze ukochane dziecko żyje - mówili w TVN24 rodzice Krzysztofa Dymińskiego, który zaginął w maju ubiegłego roku. - Nie możemy się poddawać - podkreślali.

czytaj

Partnerzy

1-rpd2-meRzecznik Praw Obywatelskich